Hakkımda


         

ŞAFAK LAYİÇ HAKKINDA

1964 doğumlu olan Şafak Layiç, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunudur. Aynı zamanda beden dili eğitmeni ve drama lideridir. Ayrıca uluslararası  “Practitioner NLP” ve “Master Practitioner” (UNLPA) belgelerine sahip, USTA NLP UYGULAYICISI’dır. (NLP, Neuro-Linguistic-Programming= “Zihin Dilinin Programlanması” olarak çevrilen, yeni ve etkili bir tekniktir.)

1986 yılından beri değişik liselerde ve mesleki eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapmıştır.

Çağdaş Drama Derneği’nin 5 aşamadan oluşan Projeli Drama Liderlik Eğitimleri’ni ve Kadıköy Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, öğretmenlere yönelik Drama Sertifika Programı’nı başarıyla bitirmiştir. AÇEV (Anne Çocuk Eğitimi Vakfı) tarafından verilen eğitimleri aldıktan sonra Baba Destek Programı eğitmenliği yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı M.S.M. Akşam Okulu Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Pek çok okulda drama eğitmenliği, tiyatro yönetmenliği, oyun yazarlığı, Eyüp Halk Eğitim Merkezi’nde Drama-Tiyatro eğitmenliği, TGRT’de dizi-senaryo yazarlığı, pek çok dergi ve gazetede mizah-öykü yazarlığı yapmıştır.

Bunlardan başka, Türkiye’nin pek çok ilçe ve ilinde, ETKİN PERSONEL YÖNETİMİ-LİDERLİK VE MOTİVASYON, PERSONEL KAYNAŞTIRMA-EKİP OLUŞTURMA, STRES, ÖFKE VE ÇATIŞMA YÖNETİMİ, ZOR İNSANLARLA BAŞA ÇIKMA TEKNİKLERİ, İLETİŞİM BECERİLERİ, BEDEN DİLİ, ETKİN KONUŞMA VE SUNUM BECERİLERİ, İNSANLARI (KİŞİLİKLERİ) TANIMA SANATI ve SİGARADAN KOLAY KURTULMA üzerine mizahi ve uygulamalı eğitimler vermiş olup, yerel, ulusal pek çok radyo ve televizyon kanalında bilgilerini milyonlarca insana aktarmıştır.

“Resimli Beden Dili” (4×4 Yayıncılık), “Etkili İletişimin Temeli – Beden Dili” (Yakamoz Yayıncılık), “Mutlu Aile Başarılı Çocuk”, “Aile ve Sınav Başarısı” (Çatı Yayıncılık) ve “Gençler İçin Kişisel Gelişim” (İSTESOB Yayınları) adlı kitapların yazarıdır.

Ayrıca, “Sigaradan Kurtulmanın Kolay Yolları”, “Okul Tiyatrosu”, “Masallar ve Yaratıcı Drama” ile “Geliştiren Öyküler” adlı kitap dosyaları da basıma hazır hale getirilmiştir.

Bir yorum ekleyin