NE DEDİLER


(NOT: “Değerli  dostlarım; hayatlarımızın bir şekilde kesişmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Bu süreçte kattığınız değerler ve hakkımda söylediğiniz olumlu sözleriniz için de çok teşekkür ederim. Güzel bakan, güzel görür. Umarım bir gün yeniden karşılaşırız. Bu yol sizinle çok daha güzel. Sağ olun, var olun…” Şafak Layiç)

 

ŞEVKİYE ÖZCAN CEYLAN-TEKİRDAĞ-21.3.2019
Merhaba hocam, ben bugün sunumunuzda bulunan velilerden biriyim. Anlatımlarınızı çok beğendim; kitaplarınızı da aldım. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Çok eksiklerimiz var; bugün itibariyle sizi takip edicem. Kitaplarınızı da okuycam. İnşallah bilgilerinizden faydalanacağız. ☺
 

ERDEM GÜLERSER-REHBER-ÇANAKKALE-18.02.2019
Merhaba Şafak bey,
Yıllar önce eşime imzalayıp verdiğiniz kitabı bugün okuyup tamamladım. Çok akıcı bir dille yazılmış, ülkeme göre bir kitap. Ülkeme göre diyorum çünkü piyasadaki birçok yabancı yazarların yazdığı yabancı kitaplardaki bilgiler bizim ülkemize uymuyor. Örf ve adetlerimiz, aile yapılarımız farklı. Demek istediğim kültürümüzle uyuşmuyor kitapta yazılanlar ile gerçek hayattaki olanlar.
Böyle bir kitap yazdığınız için çok teşekkür ederim.

 

YASEMİN BUDAK-KOSGEB-UGE EĞİTMENİ-İSTANBUL-02.02.2019

Teşekkür ederiz hocam; oldukça verimli ve güzel bilgilerin yer aldığı bir seminer gerçekleştirdiniz.  Eğitiminiz günlerce  konuşuldu. En kısa sürede yeni eğitimlerle görüşmek dileğiyle hocam. Emeklerinize sağlık.

 

MEHMET KARAASLAN-EDEBİYAT ÖĞRETMENİ-İSTANBUL-05.11.2018

5 günlük eğitimde, enerjik ve hareketli olmanız, dikkatimi hep yüksek tuttu. Kendi alanınızda uzman olmanız ve bunu bize aktarmanız, özgüven konusunda bize, şahsıma çok şeyler kattı.

Bize sadece iş eğitimi vermediniz; ayrıca aile, sosyal çevre ve kişilik kuramları hakkında da çok iyi katkılarda bulunduğunuz için size çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 

EDA ÖVEÇ-PENDİK BELEDİYESİ-İSTANBUL (26.10.2018)

Eğitimle ilgili her şey güzeldi. Ancak zaman bana az geldi. 8 günlük bir eğitim yerine 1 aylık olabilirdi. Beden dili ile ilgili bana çok fazla ve yararlı bilgi kattı.

Şafak Hocam, hızlı olmanızın avantajını çok gördük. Az zamanda çok şeyler öğrendik. Bilgi birikiminizin fazlalığı her konuşmanızda belli oluyor.  Ayrıca çok düzenli ve tertipli olmanız da benim açımdan çok avantajlıydı. Gerçekten de mesleğinizde uzmanlaşmışsınız.  Tebrik ederim. İlerleyen zamanlarda seminerinize katılmak nasip olur İnşallah. Saygılar…

 

BATUHAN BİLGİN-ÖSS-TEKİRDAĞ (04.9.2016)
Düşünme biçimimizi değiştirmek yoluyla geleceğimize yön verebileceğimiz gerçeğini göstererek hayatımı değiştirdiniz. Sizinle tanıştığım için ve düşünme yapımızın da uyuştuğu için çok şanslıyım. Sizin sayenizde Şafak Hocam, büyük bir uğraş sonucunda, istediğim ve mutlu olacağıma inandığım bir meslek olan doktorluğu seçtim. Siz olmasaydınız, büyük bir ihtimalle “olmuyor” deyip, olumsuzluklara sarılacak, ders çalışmayı bırakıp pes edecektim. Siz bana doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapmayı ve bu yaptığımdan olumlu geribildirim alıyorsam, yapmaya devam etmem gerektiğini anlattınız. Size ne kadar teşekkür etsem az. Son olarak diğer arkadaşlara önerim, her zaman olumluyu ve iyiyi aramalarıdır.

 

EFTELYA MOLLAOĞLU-PSİKOLOJİK DANIŞMAN-TEKİRDAĞ (03.9.2016)
Seminerde anlatılan konular son derece önemli, gerekli ve bir o kadar da eğlenceliydi. Bir psikolojik danışman olarak, gerek alanımla ilgili, gerekse kişisel olarak bana çok şey kattı.

 

ARZU PATAN-SÜLEYMANPAŞA-ADAY ÖĞRETMEN (2.9.2016)
Şimdiye kadar aldığım en verimli seminerdi. Verdiğiniz eğitimlerden hangisi olursa olsun, kesinlikle katılmak isterim. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

GÜL YAYDEMİR-TEKİRDAĞ (21.3.2015)

Oğlum Alperen Burak ÖZKÖK, TEOG sınavında, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi oldu. Alperen’in üzerinde çok emekleriniz var. Şafak Hocam, her şey için çok teşekkür ederiz.

 

TENZİLE ÇAVUŞ-ŞIK MAKAS-ÇORLU-2015)
Eğitiminiz bana çok yararlı oldu. Çalışma ve özel hayatımda değerlendireceğim pek çok bilgiye sahip oldum. Bir çok kişisel gelişim kitabı okumama rağmen, sözlü, bire bir anlatım beni daha çok etkiledi. Her zaman bilgilerinizden yararlanmak isterim. Teşekkürler Şafak Bey…

 

HARUN KAYNAK-KIBRIS (16.3.2015)

Hocam, Yakamoz Yayınları’ndan basılmış olan BEDEN DİLİ kitabınızı okudum ve hayran kaldım. Uzun zamandır kitaplardan uzak kalmıştım. Lâkin diğer kitaplarınızı da araştıracağım.

Bu kitabı mesleğimin ilk yıllarında okumuştum, bayağı mesafe kat ettirdiniz bana. Abartmadan, sıkmadan her bir şeyi, renklerin dilini bile öğretiyorsunuz.

Benim gibi birine kitap okutmak zordur; emin olun. 🙂

Adınızı Kıbrıs’ta çok andım; çok kişiye tavsiye ettim.

Bence “kişisel bölge” olayını bilmeyen milyonlar var. Konularınız hayatın içerisinde büyük yer kaplıyor. Bence bilgisizlik sorunların başlangıcıdır.

Saygılarımla…

 

DERYA ÖNER-ÇORLU (04.03.2015)

Velilere yönelik yaptığınız seminerinizden çok memnun kaldım ve çok faydalı bilgilere sahip oldum. Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz örnekler ilgimi çekti; insanları çok iyi tanımışsınız. Sizi dinlemek güzeldi.

Siteniz de gayet olumlu ve insanlara açıklayıcı bilgiler veriyor. Ayrıca kendinizi bu kadar sevdirmeniz ve insanlara kendinizi dinletmeniz de güzel bir duygu.

 

Ali KARTAL-Yönetici-ÇORLU (27.12.2014)

Eğitiminizi genel anlamda çok başarılı buldum. Bu tarz kurumsal eğitimlerde samimiyetinizin ve konuları gündelik örneklerle pekiştirmenizin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Size katkı sağlamak amacıyla negatif anlamda verilebilecek bir örneği ise bulamıyorum doğrusu. Daha doğrusu verebilmem için eksik bir şeyi hissetmem gerekiyor; fakat böyle bir olumsuzluk yaşamadım. Ayrıca eğitim süresi boyunca bana yönelik katkılarınızdan dolayı da çok teşekkür ederim.

 

Şeyma ER-Cross Jeans-Müşteri Temsilcisi-İSTANBUL (05.06.2014)

“Çatışma Yönetimi ve Zor İnsanlarla Başa Çıkma” eğitimi bizim için çok faydalı oldu. Aldığım kilit tüyolar gerçekten işime yarayacak. Neşeli anlatımınız ve güzel sohbetiniz için de ayrıca teşekkürler. Yeniden görüşmek dileğiyle…

 

Psk. Mert BAYKAL-ÇERKEZKÖY (19.04.2014)

Henüz eğitimin başlarında heyecan ve gergin bekleyişimiz sürerken bizi sıcak tavırlarınız ve küçük esprilerinizle çabucak yakaladınız.

Ben eğitim süresince aldığım değerli bilgilerin bana yetmediğini düşünüyorum. Çünkü sizden çok daha fazlasını alabileceğimi gördüm. Müthiş bir bilgi birikiminiz mevcut ve paylaşmak için hazır bekliyorsunuz. Ama bunu bizim grubun çok iyi değerlendirdiğini düşünmüyorum.

Siz konuşmaya başlayınca her cümlenizden bir şeyler almayı düşünerek dinliyordum. Gerçekten sizin gibi birikimli insanlarla karşılaşmak çok ama çok zor. Bunu değerlendiremedik bana kalırsa tam anlamıyla.

Yine de bu eğitimin bizim için çok iyi olduğu ve kişisel gelişimde çok yararlı olduğu kanısındayım. Sizi takip etmeye ve eğitimlerinize mümkün olan her fırsatta katılmaya devam edeceğim. Her şey için çok teşekkürler.

 

Alparslan KABAOĞLU-Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü-İSTANBUL (02.10.2013)

Merhaba hocam, öncelikle ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Çok samimi ve doğal olmanızdan dolayı semineriniz sırasında hiç ama hiç sıkılmadım ve sizi  keyifle dinledim. Bu tavrınız da gösteriyor ki  ortamı çok iyi analiz edip çok iyi yönettiniz; bu açıdan sizi tebrik ediyorum. Sizin, cana yakın, esprili, kararlı, duygusal ve kendinizden emin bir kişiliğe sahip olduğunuzu düşünüyorum. Eğitiminizle ilgili konular, bence her insanın ihtiyacı olan ve bilmesi gereken konulardır. Tüm bilgileriniz ve ilginiz için teşekkür eder, huzur, sağlık ve başarılarla dolu bir ömür geçirmenizi temenni ederim. Saygılarımla…

 

Berkhan BAYRAKTAR-Boğaziçi Üniversitesi-İSTANBUL (14.9.2013)

Birkaç görüşmede bana  \”Nasıl düşünürsen, öyle olursun.\” fikrini aşılamayı başarmış değerli öğretmenim; hayata farklı şekilde bakmamı sağladığınız için çok teşekkür ederim.
(NOT: Sevgili Berkhan, ÖSS’deki olağanüstü başarın ve derecen için kutluyorum. Yolun açık olsun.)

 

Dr. Zafer SOYKIRLI-Tekirdağ Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü (11.08.2013)

İl Sağlık Müdürlüğü 5. Katında, aradığım birine bakmak için, önümdeki kapıyı sert hamlelerle çalmış, ardından da içeriye dalmıştım. Salonda gördüğüm manzara karşısında şaşırmış, bir miktar da utanmıştım. Çünkü içeride yaklaşık on kişilik bir grup  “U” şeklinde konumlandırılmış sandalyelerde oturmakta, bu grubun hemen ortasında da gözlüklü, uzun boylu bir bey yer almakta idi. Yaklaşık 10 saniye sessiz bir şekilde birbirimize baktık;  grup beni ben de grubu süzerken, gözlüklerinin üzerinden babacan tavırları ile bana bakan bir bey dikkatimi çekti. İşte böyle idi Şafak LAYİÇ ile ilk karşılaşmamız: “Kolay gelsin, burada çalışan bir arkadaşa bakmıştım, ama anladığım kadarıyla siz eğitim halindesiniz” deyiverdim. Kendisi, jest ve mimikleri ile konuşmasını destekleyerek : “Arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz” diyerek mütevazı bir cevap vermişti. Konuşmasında ayrı bir samimiyet, ayrı bir lezzet vardı; grubun ona hayranlıkla bakması da cabası idi. “Ben sizi rahatsız etmeyeyim, kolay gelsin” dediğimde, “Önemli değil efendim” diyerek nezaketle beni yolcu etti. Odadan çıktıktan sonra içerideki grubun 112 Acil Arama Hattı bünyesinde çalışan çağrı karşılayıcı arkadaşlar olduğu, kendilerine “İletişim ve Stres ile Başedebilme” eğitimi verildiğini anlamam uzun sürmedi.

Oldum olası “iletişim” konusuna büyük bir hayranlığım olmuştur. Bu nedenle iletişim konusunda birçok eğitimlere katılmış ve bir o kadar da eğitim vermişimdir.

Aradan yaklaşık 1 hafta geçmiş ve bu kez bizler eğitimin yapılacağı bu salonda toplanmaya başlamıştık. Eğitimi alan kişilerin İl Sağlık Müdürü, İl Sağlık Müdür Yardımcıları, İlçe Sağlık Müdürleri ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Şube Müdürleri olduğu göz önüne alındığında, tabii ki eğitimin başlayacağı dakika içerisinde orada olamamıştık. İçeri girmeye çalışanlar, kapının önünde acele ile son cep telefonu konuşmalarını yapıyor, kimi bakanlıktan gelen bir telefonu cevaplıyor, kimi sahada olan bir problemi çözüyor, kimi de rutin işleri takip ediyordu. Biraz gecikmeli de olsa hepimiz eğitimin verileceği salonda idik. Büyük bir yarım ay hizasında dizilmiş koltuklara hepimiz rastgele oturmuş, gruba hâkim bir konumda bu şeklin en uç kısmında oturan ismi Şafak LAYİÇ olan, sonradan iletişim konusunda bir cevher olduğunu fark edeceğimiz bu kişinin gözlerine bakıyorduk.

Yoğun iş tempom arasında yaklaşık 5 gün sürecek bu eğitime adeta Kristof Kolomb’un en önemli seferine çıkarken yaşadığı duyguları hissedercesine başlıyordum. İletişim konusuna olan büyük hayranlığım, meslekte 20. yılımın içinde olmam ve bu süreç içerisinde sayısını unuttuğum eğitimlere katılmam dolayısıyla eğitim sürecini çok merak ediyor, açıkçası “giriş, gelişme ve sonuç” üçlüsünün nasıl bağlanacağını tahmin etmeye çalışıyordum.

Eğitimin başlaması, eğitim saatlerinin birbiri ardına devam etmesi ile bu merakım, yerini eğitim hakkında çok olumlu fikir tohumlarının oluşmasına bıraktı. Her bir eğitim saati kayıp birer puzzle parçası gibi birleşiyor, adeta büyük resmi görmemize bir adım daha yaklaşıyorduk. Yeni bir puzzle parçası daha bulabilmenin zevki ve heyecanı ile nihayete doğru bu güzel insanın eğitim teknikleri ve tecrübesi doğrultusunda ilerliyorduk. Yaklaşık 20-25 kişiden oluşan eğitim grubumuz içerisinde yer alan ve tamamı yöneticilerden oluşan kişilerin çoğunu yakinen tanıyordum; daha doğrusu tanıdığımı zannediyordum. Çünkü Şafak Hocamızın etkili iletişim teknikleri ile arkadaşlarımın iç dünyalarını daha derinden görebilmiştim. Aslında bu söylediğimi, eğitim grubu içerisinde bulunan tüm katılımcıların da yaşadığını düşünmekteyim. Daha da önemlisi, eğitime katılanlara, yani bizlere, kendimizle yüzleşmemiz ve aslında hep göz ardı ettiğimiz bir yanımız olan kendi benliğimiz ile kalabilme fırsatını vermesiydi.
Bununla birlikte hemen her insan, doğası gereği bu yönünü açığa çıkarmayı hep öteler, çok derinlerde kimsenin bulamayacağı gizli bir yere saklar, hatta üzerlerini yüzlerce kilitli kapı ile kapatır. İşte bu yönümüzü bizlere gösteren ve kilitli kapılarımızı saygı, sevgi, sabır ve tecrübesi ve usta bir çilingir edasıyla açarak, gizli yerlere sakladığımız çözüm odaklı reçetelerimizi derinlerden çıkarmamıza yardımcı olan Şafak LAYİÇ Hocama ne kadar teşekkür etsem de bir tarafın daima eksik kalacağını, kendisinin değerini karşılamayacağını belirtmek istiyorum.

Özetle, işine bu kadar hâkim, bilgi birikimi yüksek, istekli, hiçbir zaman “artık oldum” demeyen, tam tersine “olmak için öğrenmem gereken daha çok şey var” diyebilme mütevazılığını gösteren bu değerli insanın bizim için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Toplumun sizin gibi eğitimcilere ihtiyacı var. İyi ki varsınız… Her zaman olmanız dileklerimle…

 

Senem Gülcan İSTENMAKILI-LÜLEBURGAZ (18.05.2013)
Öğretmenlere yönelik verdiğiniz seminerde grup olarak çok memnun kaldık; eğlendik, iyi vakit geçirdik. Bundan sonraki seminerde isminizi duymamız, katılımımız için yeterli olacaktır.

 

Tolga AVCI-ÇANAKKALE (28.03.2013)
Değerli Hocam, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrenciliğimin ilk yılında, meslekle tanışma dönemimde, biz öğrencileri kırmayıp verdiğiniz “Etkili İletişim ve Beden Dili” semineri için çok teşekkür ederim. Kuvvetli bir mizacınızın olması, her kesimden, yaş grubundan, sosyal tabakadan insanları etkilemeye ve onları eğitmeye büyük katkıda bulunuyor. Eğitimde sınırın olmadığı, düşünceniz sayesinde dur durak bilmeden, sınır koymadan bir çok bilgiyi öğrenmiş ve bize aktarmış olmanız, bizim de çizdiğimiz yolda, tavır, davranış ve tutumlarımızı belirlememizde büyük katkı sağladı. Davetimizi kırmayıp bize bu semineri sunarak, yaşamımız çerçevesinde, birkaç saat içinde, gerçekten bilgili kişilerden çok şey öğrenmemizi, farklı bir bakış açısına sahip olmamızı sağladınız. Kapıdan girenler ve çıkanların arasında uçurumlar olan bir seminerdi. Şafak Hocam, iyi ki varsınız, iyi ki geldiniz, iyi ki seminer verdiniz, iyi ki sizi tanıdım. Bir dahaki seminerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Ahmet DEMİRTAŞ-TEKİRDAĞ (22.02.2013)
Saygıdeğer Üstadım; siz bende derin izler bırakan ender insanlardan birisiniz. Alexis Carrel, bizleri, İNSAN DENEN MEÇHUL şeklinde tanımlıyor. Hakikaten de insan bir muamma. 23 yıllık öğretmenlik hayatımda çıkmaza düştüğüm çok anlar oldu. Bunca tecrübeme, bilgime rağmen yaşam denilen bu yolda sendelediğim oldu. İşte bu anlarda sizin telkinleriniz bana yön verdi. Tekrar kendimi toparlamamda değerli tavsiyeleriniz rehberim oldu. Bu yüzden Şafak LAYİÇ ismi bende bilgeliği, arifliği, akil insanı çağrıştırıyor. Zaten kişisel gelişim konusunda dev adımlarla ilerleyen bir araştırmacısınız. En önemlisi de bildiklerinizi ustalıkla hayata geçiren özel bir insansınız.
Saygıdeğer Hocam, iyi ki sizi tanıma şerefine nail oldum. Sizinle daha nice ışıklı yarınlara…

 

Mehmet KARANFİL-TEKİRDAĞ (08.02.2013)
Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü eğitimleriniz güzeldi. Her şey için teşekürler.

 

Cenker AKDEMİR-CROSS JEANS-İSTANBUL (06.12.2012)
İlk olarak eğitimin 6 saat süreceğini duyduğumda sıkıcı olabileceğini düşünmüştüm. Fakat sabahtan itibaren zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Hitabetiniz ve konuşmalarınız etkiliydi. Verdiğiniz örnekler günceldi ve hayata uygulanabilir olduğu için ilgi çekiciydi. Umarım bu tür eğitimleriniz devam eder.

 

Elif ÖZYELKENCİ-İSTANBUL (01.12.2012)

Yöneticilere yönelik olarak düzenlenen LİDERLİK VE MOTİVASYON seminerinizden çok keyif aldım. İş hayatımızda liderlik yapmanın ne kadar önemli olduğunu anladım. Eğitiminiz çok eğlendirici. Kendimizi daha iyi görmemizi sağladınız. Bundan sonra bu tür seminerlere daha çok katılmam gerektiğini hissettim. Daha çok kitap okuyup, çevremdeki sorumlu olduğum iş arkadaşlarıma daha yararlı olmayı, kendime daha çok değer katmayı hedefledim. Sizi tanıdıktan sonra Şafak Bey, sanatla ilgilenmenin iletişimime ne kadar katkısı olacağını gördüm. Eğitim için çok teşekkür ederim. Ayrıca bu eğitimlerin devamı olursa bizlere çok fayda sağlayacaktır. Saygılar…

 

Fatma ATMACA (07.11.2012)
Şafak hocam, yıllardır iletişim konusunda kurum içi ve kurum dışı verilen eğitimlere katıldım. Almış olduğum her eğitimin sonunda bir daha eğitim olursa kesinlikle katılmıycam, kararı olmuştu. Son olarak uzun bir aradan sonra sizin eğitimlerinize katılma fırsatı yakaladım ve kafamdaki eğitime karşı isteksizlik tabusu yıkıldı. Sizden öğrendiğim her bilgiyi hayatıma geçirmeye başladığım günden itibaren çok daha mutluyum. Demek ki bazen bir kelime gerçekten insanın hayatını çok fazla etkileyebiliyor ve hayatının dönüm noktası olabiliyormuş. Yolunuz açık olsun; umarım eğitimlerinizde yolunuz sık sık bizim kurumumuza da düşer. İyi çalışmalar diliyorum…

 

Fatma DEMİR-PENDİK-İSTANBUL (04.9.2012)

Pendik Belediyesi Alan Çalışmaları kapsamında 3 gün süresince verdiğiniz eğitimlerde kendimi ve çevremdeki insanları tanıma alanım büyüdü. Size çok teşekkür ederim. Haz aldığım bir seminerdi. Size minnettarım.

 

Rümeysa ÇERİ-İSTANBUL (29.8.2012)

Merhaba Hocam… Bu kadar kısa zamanda hayatıma o kadar çok şey kattınız ki; çok teşekkür ederim. Nasıl bir birey olmam gerektiğini, diğer bireylere nasıl davranmam gerektiğini fark ettim sayenizde. Hiç analiz yapmayan ben, bir minibüse bindiğimde bile insanlar hakkında fikirler geliştirmeye başladım.. Bir SARI kişilik olarak bu yaptığım şeyin ne kadar gerekli olduğunu çözmeye çalışıyorum; kendimi bu kadar yormama ne gerek var ki 🙂 Eğitimler başlamadan önce 3 gün nasıl biter diye düşünürken, üzerine 13 gün bile aralıksız dinleyebilirim sizi 🙂 İyi ki sizin gibi insanlar var. Hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum Şafak Hocam… İnşallah tekrar görüşme şansımız olur…

 

Merve BİLGİN-İSTANBUL (28.8.2012)

Merhaba hocam,
Bu eğitimin bize çok şey kattığını düşünüyorum. Testlerden de anlaşıldığı gibi “mavi” kişilikteyim; çekingen biriyim. Bu özelliğimi değiştirmek istiyordum. Bu eğitimin de buna kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Öğrendiklerimi aileme, yakınlarıma aktarıyorum.  Onlar da yararlanıyorlar. Artık çevremdekileri tanımlayabiliyorum: Bunun rengi bu, şununkisi bu… Buna böyle davranmalıyım, gibi düşünceleri gerçekleştirebiliyorum. Yani uygulayabiliyorum.  Bu da beni sevindiriyor. En önemlisi de kendi kişiliğimizi analiz etme fırsatı bulduğumuza inanıyorum. İşinizi severek yapıyorsunuz; gerçekten de bu mutluluk verici. Hikayeleriniz, hareketleriniz eğitime farklılık katıyor. Bizlere sıcak davrandıgınız için çok teşekkür ederim.

Görüşmek üzere…

 

Emre AYCI-PENDİK BELEDİYESİ-İSTANBUL (28.8.2012)

Şafak Hocam, öncelikle sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Eğitimlerimiz çok eğlenceli ve yararlı geçti. Kendi adıma beklediğimden daha güzel bilgiler edindim. İletişim fakültesi bitirmiş bir öğrenci olarak gerçekten, okulda 4 senede alamadığım bilgileri sizden kısa süre içinde aldığıma inanıyorum. Size çok teşekür ediyorum.

 

Tuğba GÜLTEKİN-PENDİK-İSTANBUL (27.8.2012)

Pendik Belediyesi için verdiğiniz eğitimin öğrencisiyim. Semineriniz çok başarılı ve güzeldi.  Her şey için teşekkür ederim…

 

Selçuk KONAROĞLU-TEKİRDAĞ (09.6.2012)

Şafak Layiç hocam, renkli kişiliğinizle  harmanlayıp bize sunmuş olduğunuz seminerinizde edindiğim paylaşımlar hem öğrencilerimi daha yakından tanıyıp onlarla empati kurmama daha fazla yardımcı oluyor, hem de öğrendiğimiz etkinlikler derslerime daha eğlenceli bir hava katıyor. Emekleriniz için teşekkür ederim. Umarım başka bir etkinlikte sizden daha fazla yararlanma fırsatı bulurum.

 

Aylin Schreglmann KISA-ÇERKEZKÖY (08.6.2012)

İyi günler hocam. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. 5 günlük seminer bana çok şey kattı. Hayata artık daha farklı bakıyorum…. Sizden öğrendiklerimi her daim aklımda tutacağım… Çok teşekür ederim… Diğer seminerlerinizi de bekliyoruz hocam.

 

Salih KURT-TEKİRDAĞ (25.5.2012)

Şafak Hocam, 5 günlük de olsa semineriniz çok güzeldi. Bu kadar zevk alacağımı beklemiyordum. Devamını beklerim…

 

Dr. Haluk İŞLER-EGE ÜNİVERSİTESİ (24.05.2012)

Şafak Merhaba,
Kendimi, seni en yakından tanıyan insanlardan biri olarak görüyorum. Üniversite yıllarında başlayan yakın arkadaşlığımız sırasında, senin bugün fazlasıyla kanıtlamış olduğun olağanüstü başarılara imza atacağını hep düşünüyordum. Hem üstün insani özelliklerinle hem de entellektüel yeteneklerin ve çalışma azminle büyük övgüleri hep hakettin/hakediyorsun.
Seni tanıdığım için çok mutluyum.
Can dostum Şafak, sana daha nice başarılar ve mutluluklar diliyorum.

 

Rümeyda-Drama Eğitmeni-İSTANBUL (3.5.2012)

İnsan isterse ne çok şey öğrenebilir sizden. Örneğin zamana değer vermeyi, hiç durmadan yola devam edebilmeyi, üretken olabilmeyi, insanları sevebilmeyi… Hayatıma ve kişiliğime katkılarınız unutulmaz. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Dostlukla…

 

İnci GÖKÇE-Öğretmen-ÇORLU (29.4.2012)

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Çorlu 125.Yıl İlköğretim okulunda sınıf öğretmeniyim. Drama eğitmeni Şafak LAYİÇ ile okulumuzda verdiği drama seminerinde tanışmış olmaktan ben ve diğer meslektaşlarım büyük bir zevk aldık. Eğlenceli etkinliklerde çocuklar gibi doğaçlama hareket ettik, fikirlerimizi dile getirdik, farkında olmadan kişiliklerimizi yansıttık. Bir haftalık kısa bir sürede birbirimizle hemen kaynaştık ve akşam olup kurs sona erdiğinde günün tüm yorgunluğuna rağmen ağzımız kulaklarımızdaydı; herkes pozitif bir şekilde evinin yolunu tuttu diyebilirim. Sekiz yıllık meslek hayatımda hiç bir seminere bu kadar istekli gittiğimi hatırlamıyorum. Seminer deyince aklımıza sıkıcı bir adamın bilgisayardan yansıttığı yazıları okuması ve gereksiz yere zamanımızı çalması geliyor değil mi? Drama seminerini daha önce de aldım; ne yazık ki aynen böyleydi. Dört gün boyunca öğretmenler bir araya geldi ama birbirini hiç tanımadılar; sadece aynı mekâna girip, benzer sandalyelerde oturdular ve birbirlerinin arkasına saklandılar. Son gün doğaçlama yapılacaktı ama kimse gönüllü olmadı. Tabii bunda özgüven eksikliğinin payını da unutmamak lazım. Bizler Şafak Hocayla geçirdiğimiz beş gün boyunca hiç sıkılmadık; sürekli aktiftik.  Çocuklara uygulayabileceğimiz etkinlikler yaptık. Yaparak yaşayarak öğrenmek, öğrenirken eğlenmek, öğrendiklerinizi gerek öğrencilerinizle gerek çevrenizdeki insanlarla paylaşmak ve pozitif düşünceyi yakalamak istiyorsanız Şafak LAYİÇ ile tanışmanızı, seminerlerine katılmanızı tüm içtenliğimle öneriyorum. Ayrıca bunların dışında güzel bilgi paylaşımları için de hocamıza sonsuz teşekkürler…

 

Bilal DİRİBAŞ-ANKARA (28.4.2012)

Sayın Öğretmenim; öncelikle sizi saygı ve özlemle selamlıyorum. Sizi tanıdığım lise yıllarımın saf ve temiz duygularıyla hatırlıyorum. Kolay değil 25 yıl öncesine dayanan (yani çeyrek asır!) bir tanışıklık ve hatırlamadır bu. Bende kalan hatıralarınızdan birisi, okulumuzda düzenlediğiniz bir paneldi. Bu panelde anladım ki siz yalnızca idealist ve başarılı bir öğretmen değil, gelecekte kültürel ve sosyal açıdan da çok daha iyi bir noktaya geleceksiniz. O panele hazırlanırken (ben konuşmacı idim) bizimle arkadaşça iletişiminizi, verdiğiniz enerjiyi ve ortaya koyduğunuz özveriyi hatırlıyorum. İşte o gün anlamıştım içinizdeki cevheri. 25 yıl aradan sonra işte bu cevher, kitaplara, daha büyük seminerlere ve başarılı TV programlarına dönüşmüş. Şafak Hocam, bir zamanlar öğrenciniz olmakla gurur duyuyorum. Başarılarınızın ve ürettiğiniz, üreteceğiniz eserlerin de devamını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Oğuzhan ALTINTAŞ-Öğrenci-İSTANBUL (13.4.2012)

Şafak Hocam, semineriniz çok hoşuma gitti. Gerçekten kimseyi dinlemediğim kadar çok iyi dinledim sizi. Anlatımınız çok komikti. Heyecanınız, konuşmalarınız, yüzünüzdeki gülümsemeniz çok güzeldi.

Okulumuzdaki yaptığınız beden dili sunumunuzu çok dikkatli bir şekilde izledim.  İlgimi çeken çok şey vardı; duruşunuz, anlatım tarzınız ve elleriniz… Tamamen size konsantre oldum ve bu anlattıklarınızdan çok iyi dersler çıkardım. Hatta sahnede bir arkadaşımıza beden diliyle ilgili yaptığınız bir uygulamayı ben de bir başka arkadaşıma yaptım. O da şaşkınlık içinde kaldı…

İnşallah okulumuza yeniden gelirsiniz…

 

Erol UYANIK-KUŞADASI (8.4.2012)

Şafak Hocamla tanışmam ortaokul yıllarıma dayanıyor; hala hayranlıkla izliyorum hocamı. İlk kitabını çıkardığı zamanı hatırlıyorum; bir yandan seminerler, diğer yandan eğitim merkezleri. Tanıdığım günden beri bu enerjinin kaynağını merak etmişimdir. Bugün anlayabiliyorum; üzerimde bıraktığı izleri, gençlere, yetişkinlere ışık tutan kitapları , hayat değiştiren seminerleri sanırım onun enerji kaynağı.

Kocaman yüreğinize, muhteşem kaleminize, insanların hayatına yön veren düşüncelerinize, bize birşeyler katabilme gücünüze teşekkür ederim. Ömür boyu başarı ve mutluluk peşinizi bırakmasın…

 

Aytaç ATALIK-Öğrenci-HAYRABOLU (07.4.2012

6.sınıfta notlarım çok düşüktü.Denemelerden genelde 280-360 arası alıyordum. 6.sınıfın sonlarına doğru bana Şafak Hocam yardımcı oldu ve ben bu çalışmalara karşılık vererek bir adım attım. Şafak Hocam sayesinde 407 aldım. 7.sınıfta, 6. sınıftaki kadar görüşemiyorduk. Notlarım yine düşmeye başlamıştı ki Şafak Hocamla konuşup sıklaştırmaya başladık. Bu sene 8’e gidiyorum ve daha senenin başından işi sıkı tuttuk. Ve puanlarım yeniden yükseldi. Sağ olun Hocam, iyi ki varsınız.

 

Dilek ENGİN-Psikolojik Danışman-TEKİRDAĞ (1.4.2012)

Seminerlerinize bir çok kez katıldım; dinlemekten ve istifade ediyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Keşke bütün seminerler sizinkiler gibi eğlenceli ve eğitici olsa da velilerimiz bütün seminerlere istekle katılsa. Ortak yaşantılar bularak konuya değinmek gerçekten önemli.  Çünkü o zaman samimi geliyor. Çalışmalarınızdan dolayı size gıbta etmemek mümkün değil.. Dileğim daha nice başarılı kitaplar ve eğitimler… Saygılarımla.

 

Kaderim BOYACI-Öğretmen-ŞARKÖY (1.4.2012)

İnsanın gizemli dünyasına yolculuk etmemizde bizlere rehberlik eden ve özenle yeni değerler edinmemizi sağlayan değerli Şafak Hocam, yenilikleri merakla bekliyoruz…

 

İbrahim Hakkı UÇMAN-Öğrenci-NEVŞEHİR (1.4.2012)

Şafak Hocam, seminerinize lise öğrencisiyken katılmıştım. Aslında o zamana kadar insanlarla olan iletişimin gerçekte nasıl olduğu ve insani ilişkilerin ne şekilde gerçekleştiği hakkında bir fikrim yoktu. Anlattıklarınız hayatımızın içinden ve doğrudan bizi ve sevdiklerimizi ilgilendiren şeylerdi. Seminer sonrası aldığım kitaplarınızla insan ilişkileri hakkında daha çok bilgiye sahip oldum. Bizlere anlattığınız kıymetli bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.

 

Yasin NORÇİN-Öğrenci-KARTAL (30.3.2012)

Hocam semineriniz çok güzeldi. Aynı semineri başka yerde verirseniz oraya da gelirim.

 

Zeliha ERDOĞAN DEMİR- Öğretmen-TEKİRDAĞ (29.3.2012)

Şafak Hocam harikasınız… Sizinle tanışmış olmaktan, bir haftacık da olsa kurs almış olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum.

Belki hatırlarsınız… Bize ilk gün “bu seminere neden katıldınız” diye sormuştunuz. Ben de “arkadaşım ısrar etti, kıramadım; kendi isteğimle gelmedim” dedim… Siz de “seminer bitince tekrar konuşalım” demiştiniz… Vee… seminer bitti; karşılıklı konuşup değerlendirme yaparken dedim ki; Şafak Hocam, ben sıkılırım, diye yanıma kitap almıştım; arkaya geçer kitap okurum diye… Ama bırakın sıkılmayı, o süre nasıl gelip geçti, onu bile anlamadım… Çünkü hep konunun içindeydik. Hep karşılıklı sohbet havasındaydık… Hele en son bir “kırmızı koltuk” uygulamanız vardı ki çok güzeldi. Ben de kendi sınıfımda öğrencilerime arada bir uygularım… Gerçekten sizi dinlemek bir ayrıcalık; bunu arkadaşlarımla da konuşuruz zaman zaman… Saygılarımla…

 

Salih KAPLAN-İşadamı-GÖZTEPE (28.3.2012)

Hocam, sizi her dinlememden sonra, insanlara karşı yaklaşım tarzımın daha da ılımlı hale geldiğini görüyorum. Bunun dışında özellikle son seminerinizden sonra beden diline karşı daha fazla ilgi duymaya başladım. Çok faydalı buldum eğitiminizi; sizden çok şeyler öğrendim. Bunun için çok teşekkür eder, bu vatana sizin kadar başarılı olmasa da, nice ŞAFAK LAYİÇ’ ler temenni ederim….

 

Kerziban GÖK-Öğrenci-KAHRAMANMARAŞ (27.3.2012)

Merhabalar Şafak Bey. Ben Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yaşlı Bakımı Bölümü öğrencisiyim. Beden Dili kitabınızı okudum. İş hayatı ve yaşamımızın diğer zamanlarında beden dilinin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Teşekkür ederim.

 

Mehtap YILDIRIM-Öğrenci-İSTANBUL (26.3.2012)

Merhabalar hocam… Kartal Mesleki Eğitim Merkezi’nden Mehtap ben… Beden dili konusunda bizi bilgilendirdiğiniz için öncellikle teşekür eder başarılarınızın devamını dilerım… Genelde seminerlerin ne kadar sıkıcı oldugunu herkes bilir. Siz bunu o kadar farklı şekilde anlattınız ki hayranlıkla ve inanılmaz keyif alarak dinledim… Keşke herkes sizin kadar başarılı olabilse de biz de her seminere böyle keyif alarak gidebilsek. Tekrar teşekkür ediyorum; ayrıca sizi okulumuzda ileride de yeniden görmekten mutlu olacağımızı bilmenizi isterim… Saygılar…

 

Ayşe DOĞAN-Psikolojik Danışman-NEVŞEHİR

Teşekkür
Nevşehir’de Psikolojik Danışmanlara verdiğiniz seminerlerde sizi tanıma imkanı buldum . Samimi ve duyarlı yaklaşımınızla beğeni topladınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 

Üzeyir GÖKÇE-Öğretmen-BARTIN

Sevgili arkadaşım, çalışmalarını hayranlıkla izledim. Seni kutluyor, tebrik ediyorum. Selam ve sevgiler…

 

Mert Eren ŞEN-Öğrenci-HAYRABOLU

Teşekkür Ederim.
Geçen sene SBS’ye girmeye yakın bir zamandı. 6. sınıfa gidiyordum. Ve pek ders çalışmıyordum; ailem bu durumdan pek memnun değildi. Deneme sınavlarından ortalama 360 (değerlendirme 500 puan üzerinden yapılıyor) puan alıyordum. Bu durumdan rahatsızdım. Şafak Hocam, seminer vermek için şehrimize gelmiştiniz. Fırsatı değerlendirip bir görüşme yapmıştım sizinle. Kısa da olsa o kadar etki etti ki, düzenli olarak çalışmaya başladım, program yaptım kendime. Hocam birkaç defa daha geldiniz buraya. Hiç kaçırmadım hep katıldım verdiğiniz seminerlere. Her geldiğinizde de kısa görüşmeler yapıyordum. Yardımcı oldunuz bana, yol gösterdiniz. Sonunda girdiğim SBS sınavında 456 puan aldım. Gördünüz işte 96 puan arttırdım başarımı. Bunun için size çoook teşekkür ederim. Şafak hocam sayenizde yaşadığım bu artış hayatımın yönünü tamamiyle değiştirdi. Hadi bıraktım sınav puanını, ailem ile huzurlu olamayacaktım. Çalışmadın, düşük aldın, diyeceklerdi bana. Hadi onu da geçtim, daha çalışmanın tadına varamamış bir insan olacaktım. Tekrar teşekkür ederim.

 

24.11.2011 20:09:11

Şafak Bey, Merhaba.
Kişilik testlerine her zaman ilgi duydum. Ancak buradaki test bir çoğunun aksine bana büyük ölçüde uyuyor. Kendini tanımak, hayatta yol alabilmenin ilk aşaması bence. Teşekkür ederim Şafak Bey.

 

Ayla ESER

Sizi tanımak ve bilgilerinizden istifade etmek çok keyifliydi. Teşekkür ediyorum. Kitaplarınıza nasıl ulaşabiliriz?

 

Fatma IŞIK DEMİRCİ-Öğretmen

Okulumuzda vermiş olduğunuz seminerden çok etkilendim. Değerli bilgilerinizden ve sitenizden yararlanmak istiyorum. Saygılarımla…

 

Meryem DEMİR

Sayın Şafak hocam,
sizi tv deki bir programa katıldığınızda tanıdım. Sitenizi inceledim. Gerçekten çok yararlı işler yapıyosunuz. Sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Kitaplarınızı kitapçılarda bulabilmemiz mümkün mü? Ya da nerelerden temin edebiliriz? Şimdiden teşekkürler. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

 

Sonay AVCI-Rehber Öğretmen-NEVŞEHİR

Merhaba hocam. Öncelikle seminerleriniz için çok teşekkür ederim. Nevşehir’de psikolojik danışmanlara vermiş olduğunuz “hipnoz” “yaratıcı drama” ve “beden dili” sunumlarınızı yollayacaksınız değil mi? Hocam bekliyorum mailinizi. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Şafak YILMAZ-Öğrenci-ÇORLU

Sevgili hocam. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu MYO İşletme bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Sizin beden dili eğitiminizi izledim, çok da beğendim. Çorlu’da yaşadığınızı düşündüm ve çok saçma bulabilirsiniz belki ama sizinle tanışmak isterim. Saygılarımla…