ŞAFAK LAYİÇ KİMDİR?


ŞAFAK LAYİÇ HAKKINDA:

1964 doğumlu olan Şafak Layiç, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunudur. Beden dili eğitmeni ve drama lideridir. Ayrıca uluslararası “Practitioner NLP” ve “Master Practitioner” (UNLPA) belgelerine sahip, USTA NLP UYGULAYICISI’dır. (NLP, Nöro-Linguistic-Programming= “Zihin Dilinin Programlanması” olarak çevrilen, yeni ve etkili bir tekniktir.)

1986 yılından beri değişik liselerde ve mesleki eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapmıştır.

Çağdaş Drama Derneği’nin 5 aşamadan oluşan projeli drama liderlik eğitimlerini ve Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nin Öğretmenlere yönelik drama sertifika programını başarıyla bitirmiştir. AÇEV (Anne Çocuk Eğitimi Vakfı) tarafından verilen eğitimleri aldıktan sonra Baba Destek Programı eğitmenliği yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı M.S.M. Akşam Okulu Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. 2004 yılında, Orff Schulwerk Merkezi eğitmenlerinden Prof.Dr.Ulrike E.Jungmair, Mag.Angelika Vögele-Wolf ve Katja Ojala Koçak’tan Orff Eğitimi almıştır.

Pek çok okulda drama eğitmenliği, tiyatro yönetmenliği, oyun yazarlığı, Eyüp Halk Eğitim Merkezi’nde Drama-Tiyatro eğitmenliği, Levent Kırca Televizyonu’nda mizah-senaryo yazarlığı, TGRT’de dizi-senaryo yazarlığı, pek çok dergi ve gazetede mizah-öykü yazarlığı yapmıştır.

“Resimli Beden Dili” (4×4 Yayıncılık), “Etkili İletişimin Temeli – Beden Dili” (Yakamoz Yayıncılık), Aile ve Sınav Başarısı (Çatı Yayıncılık) ile Gençler İçin Kişisel Gelişim (İSTESOB-AB Projesi) adlı kitapların yazarıdır.

Bundan başka, “Okul Tiyatrosu”, “Sigaradan Kurtulmanın Kolay Yolları”, “Masallar ve Yaratıcı Drama” ile “Geliştiren Öyküler” adlı kitap dosyaları da basıma hazır hale getirilmiştir.